Jaké nástroje používám ..

Maderoterapie má kořeny v tradičních technikách využívaných v různých kulturách po celém světě. Historie maderoterapie sahá tisíce let zpět, kdy se dřevěnými válečky a nástroji pracovalo na relaxaci svalů a zlepšení cirkulace. Tato metoda byla předávána z generace na generaci a v různých regionech byla upravována a zdokonalovala se.

Lymfatický válec (téčko)

Lymfatický válec, aktivuje lymfatický systém. Dále je s jeho pomocí stimulován periferní nervový systém. Tento válec se používá na přední, vnitřní a vnější stranu stehna.

Zvony

Zvony jsou velmi důležitým nástrojem v maderoterapii. Používáme dva druhy zvonů. První přichází na řadu tak zvaný roller, který má za úkol prokrvit a nahřát pokožku. Tím ji připraví na práci se zvonem druhým. Pomocí něj lze vytvořit podtlak, který nám umožňuje dostat se hluboko do podkoží a efektivně bojovat s celulitidou. Vakuum zvon je nástroj, který by neměl při maderoterapii rozhodně chybět, jelikož hlavně díky němu máte možnost pozorovat ty největší změny. 

Kostky

Kostky nám pomáhají v oblastech, kde je nejodolnější tuk a vyskytuje se nejvíce celulitida. Dostanou se hluboko do podkoží a doslova tuk rozbíjejí. Používají se na přední a zadní straně stehen a na hýždích. 

Hladítko

Hladítko vytlačuje zbytkovou vodu, ve směru toku lymfatického systému, z těla a vždy ukončuje celý proces maderoterapie. Používáme ho na všech místech, kde pracujeme s dřevěnými nástroji. 

Válec na těsto

Válec na těsto je druh lymfatického válce. Stejně jako ,,téčko" aktivuje lymfatický systém a stimuluje periferní nervový systém. Jediný rozdíl je v oblasti, kde válec používáme. Oproti ,,téčku" jsme s pomocí válce na těsto schopni vyvinout větší tlak, tedy se ideálně hodí na hýždě a zadní stranu stehen.

Hrkací válec

Hrkací válec není ani lymfatický, ani anticelulitidní . Neaktivuje lymfatický systém, ani nerozbíjí tuk. Je to první dřevěný nástroj, který ucítíte a kontakt s ním je velmi příjemný. Má za úkol jediné, připravit vaši pokožku na další kontakt se dřevem.